Lokalita

Košice sú metropolou východného Slovenska a druhým najväčším mestom Slovenska, ktoré sa nachádza neďaleko hraníc Maďarska (20 km), Ukrajiny (80 km) a Poľska (90 km).

Prvá písomná zmienka sa objavila v listine z roku 1230, kde sa mesto spomína ako Villa Cassa, ale archeologické nálezy svedčia o tom, že územie bolo osídlené už v období paleolitu.

Postupne boli mestu udeľované výsady a práva slobodného kráľovského mesta, s právom opevniť sa, čím sa Košice stali druhým najvýznamnejším mestom hneď po Budíne.

Najdôležitejším dokumentom je erbová listina z r. 1369 vydaná Uhorským kráľom Ľudovítom Veľkým. Košice ako vôbec prvé mesto v európe získali právo na vlastný erb, tým pádom je táto listina najstaršou mestskou erbovou listinou v Európe. Dovtedy toto právo udeľovali len šľachtickým rodom.

Košice boli Európskym hlavným mestom kultúry 2013. V priebehu tohto roka sa mesto celosvetovo zviditeľnilo realizovaním významných kultúrnych podujatí. Mesto Košice získalo aj významný titul Európske mesto športu 2016.

Historické jadro Košíc tvorí najväčšiu pamiatkovú rezerváciu na Slovensku. Umelecky a historicky najhodnotnejšie objekty sa nachádzajú okolo pôvodného stredovekého námestia – dnes Hlavnej ulice, ktorá je od nášho penziónu vzdialená 3 minúty chôdzou.

Medzi najvýznamnejšie pamiatky v Košiciach patrí najväčší kostol na Slovensku, a zároveň najvýchodnejšia gotická katedrála:  Dóm svätej Alžbety – celosvetovo známy turistický portál Tripadvisor ju označil za jedno z najzaujímavejších miest na Slovensku.

Z ďalších pamiatok treba spomenúť Urbanovu vežu, Kaplnku sv. Michala, Štátne divadlo, Levočský dom, Andrášiho palác, Súsošie Immaculata-Morový stĺp, Historickú radnicu, Jakabov palác, Miklušovu väznicu, Slovenské technické múzeum, Východoslovenské múzeum, mestské hradby, viacero chrámových objektov, ale i židovskú synagógu.

Vyskúšajte niečo nové, neobjavené mesto plné vášne, histórie, kultúry, skrytých pokladov, kreativity, športových možností, kulinárskych zážitkov.

Ďalšie užitočné odkazy:

Naši klienti

 • Velmi kvalitní postel, nádherná zahrada ve vnitro bloku, kterou lze jistě v létě využít k příjemnému posezení. Wellnes lze využít s poplatkem i separátně. Velice krásné prostory. Vstřícný, příjemný personál.

  Ingrid ( CZ)
 • Výborné snídaně, milý personál, vířivka, sauna i pára neměly chybu, pohodlné postele s normálním polštářem a jedním malým, klidné prostředí, centrum do 5 minut pěšky. Parkování na uzavřeném dvoře přímo před penzionem. Určitě doporučuji!!!

  Antvor(CZ)
 • Vždy keď idem do Košíc,snažím sa bývať tu. Cistucka voňavá izba,pohodlie,rýchlovarná kanvica na izbe,káva,čaj,papuče,plachta do sauny. Wellness v cene ubytovania,bola som tam sama. Milý personál, štandardné, dobré ranajky.

  Maria(SK)
 • Vyborny cisty priestor,priestranne izby so skvelou postelou,vana+sprchac=luxus..vyborne ranajky,ozaj mnam..a s takym milym personalom som sa uz davno nestretla,uprimne mile damy.dakujeme velmi velmi pekne!

  Jana (SK)
 • Dobrá lokalita, príjemný a ochotný personál. Čisté izby, pohodlné matrace. Príjemný nový čistý wellness. Pestré raňajky (káva, čaj, džús, mlieko, cereálie, pečivo, med, džem, vajíčka na rôzne spôsoby, syry, šunka, slanina, ovocie, zelenia, detské výživy) a na požiadanie som dostala aj bezlepkový chleba. Cítila som sa tu dobre, s pobytom som spokojná.

  Katarina(SK)
 • Hneď ako sme vstúpili do penziónu, privítala nás prijemná vôňa, a upravenosť interiéru, taktiež ochota personálu či už na recepcii alebo ráno pri raňajkach. Izba nad očakavania, vonava cista. Absolutna tutovka bol vyhlad z izby do zeleneho rozkvitnuteho dvora s rybnikom. Radi sa sem vratime, ked Kosice tak penzion Hradbova, recenzie nesklamali, dakujeme.

  Catherina21 (SK)
 • Veľmi dobrá lokalita. Útulné a čisté izby. Výborná posteľ a tiež vybavenie izieb. Kúpeľňa presne ako ma byť. Dostatok uterákov. A veľmi oceňujem ústretovosť personálu. Ďakujeme krásne.

  Adriana (SK)
 • Všetko bolo super, od raňajok, milého personálu, kvality postelí a hlavne ako bonus, príjemné prostredie a wellness. Cez leto určite milo prekvapí a spríjemní malá záhrada s jazierkom

  Viera (SK)
 • Celý personál milý a pohodový. Veľmi príjemné pocity z celkového vzhľadu a atmosféry v penzióne. Záhradka s jazierkom a farebnými rybičkami, hojdacie kreslo na izbe. Ventilátor s rôznymi úrovňami ventilácie.

  Miroslava (SK)

Created by Cassovia code